Zpět na výsledky

Symboly – Blovice

Kraj: Plzeňský

Okres: Plzeň-jih

Správní obvod obce s pověřeným obecním úřadem: Blovice

 

Znak

V modrém štítě stříbrná kvádrovaná hradba s prázdnou branou se zlatými vraty a černou vytaženou mříží. Z hradby vynikají tři věže, prostřední vyšší, každá se dvěma černými okny vedle sebe, s cimbuřím a červenou stanovou střechou zakončenou zlatým křížkem. Střecha prostřední věže provázena dorůstajícím půlměsícem a hvězdou, obojí zlaté.

Vlajka

Modrý list; uprostřed volná bílá kvádrovaná hradba s prázdnou branou se žlutými vraty a černou vytaženou mříží. Za hradbou vynikají tři věže, prostřední vyšší, každá se dvěma černými okny vedle sebe, s cimbuřím a červenou stanovou střechou zakončenou žlutým křížkem. Střecha prostřední věže je provázená půlměsícem cípy k žerďovému okraji a šesticípou hvězdou, oboje žluté. Poměr šířky k délce listu je 2 : 3.

Datum rozhodnutí: 27. 5. 2008
Číslo rozhodnutí: 32

Znak

V modrém štítě stříbrná kvádrovaná hradba s prázdnou branou se zlatými vraty a černou vytaženou mříží. Za hradbou vynikají tři věže, prostřední vyšší, každá se dvěma černými okny vedle sebe, s cimbuřím a červenou stanovou střechou zakončenou zlatým křížkem. Střecha prostřední věže je provázená dorůstajícím půlměsícem a hvězdou, oboje zlaté.