Zpět na výsledky

Symboly – Kostelec nad Labem

Kraj: Středočeský

Okres: Mělník

Správní obvod obce s pověřeným obecním úřadem: Neratovice

 

Znak

V modrém štítě na zeleném trávníku stříbrný dole kvádrovaný kostel, vlevo v průčelí dveře a dvě okna, v lodi tři okna a v nízké, vpravo stojící věži dvě okna, na lodi sedlová střecha, z níž vyrůstá stříbrná polygonální věžička se třemi okny nahoře a jedním dole. Na obou věžích stanové střechy, dveře a okna černá a oblouková, střechy červené, zakončené na věžích a v průčelí zlatou makovicí s křížkem. Vpravo nahoře červený štítek se stříbrným dvouocasým lvem se zlatou zbrojí.

Vlajka

List dělený bílým šikmým pruhem vycházejícím z první třetiny dolního okraje do třetí třetiny horního okraje listu na červené žerďové a modré vlající pole. V červeném poli bílý dvouocasý lev se žlutou zbrojí. Poměr šířky k délce listu je 2 : 3.

Datum rozhodnutí: 4. 12. 2013
Číslo rozhodnutí: 53

Znak

V modrém štítě na zeleném trávníku stříbrný kostel, vlevo na průčelí dveře a dvě okna, na lodi tři okna a na zprava přiléhající nízké hranolové věži dvě okna, na lodi sedlová střecha, z níž vyniká stříbrná polygonální věžička, se třemi okny nahoře a jedním dole, na obou věžích střechy stanové, dveře a všechna okna černá a oblouková, střechy červené, zakončené na věžích a v průčelí zlatou makovicí s křížkem. Vpravo nahoře červený štítek se stříbrným dvouocasým lvem.