Zpět na výsledky

Symboly – Český Brod

Kraj: Středočeský

Okres: Kolín

Správní obvod obce s pověřeným obecním úřadem: Český Brod

 

Znak

V modrém štítě stříbrná kvádrovaná hradba s červeně krytými stínkami cimbuří a černou gotickou branou s otevřenými zlatými vraty na černých závěsech a s vytaženou stříbrnou mříží. Nad hradbou vyniká stříbrná věž s černým oknem zakončená červeně krytými stínkami cimbuří a červenou valbovou střechou se dvěma stříbrnými makovicemi. Po stranách věže štítky, vpravo zlatý s černým orlem se zlatou zbrojí a červenými jazyky, vlevo červený s českým lvem.

Vlajka

List tvoří tři svislé pruhy, žlutý, modrý a červený, v poměru 1 : 2 : 1. Z dolního okraje modrého pruhu vyniká do krajů modrého pruhu bílá kvádrovaná hradba s cimbuřím o jedenácti červeně krytých stínkách, prolomená černou branou s vytaženou bílou mříží a otevřenými žlutými vraty na černých závěsech. Uprostřed z hradby vyniká bílá věž s černým a bílým křížem děleným oknem, cimbuřím o čtyřech červeně krytých stínkách a červenou valbovou střechou se dvěma bílými makovicemi. V horní polovině žlutého pruhu černý orel se žlutou zbrojí, v horní polovině červeného pruhu český lev. Poměr šířky k délce listu je 2 : 3.

Datum rozhodnutí: 6. 6. 2017
Číslo rozhodnutí: 68

Znak

V modrém štítě stříbrná kvádrová hradba s cimbuřím o jedenácti červeně krytých stínkách, prolomená černou branou s vytaženou stříbrnou mříží a otevřenými zlatými vraty na černých závěsech. Uprostřed z hradby vyniká stříbrná věž s černým a stříbrným křížem děleným oknem, cimbuřím o čtyřech červeně krytých stínkách a červenou valbovou střechou se dvěma stříbrnými makovicemi. Věž je provázena dvěma štíty, vpravo zlatým s černým orlem se zlatou zbrojí, vlevo červeným s českým lvem.