Zpět na výsledky

Symboly – Bor

Kraj: Plzeňský

Okres: Tachov

Správní obvod obce s pověřeným obecním úřadem: Bor

 

Znak

V modrém štítě na dlažbě mezi dvěma věžemi prázdná brána s vytaženou mříží a oknem nahoře na každé straně. Věže s dvěma viditelnými stranami a cimbuřím se třemi stínkami na každé straně. Na každé straně věže dvě oblouková okna nad sebou, pod nimi na vnější straně dvě dvojitá okna pod sebou nad obloukovým vchodem, vše stříbrné a kvádrované, okna a vchody černé. Na bráně červený štít se stříbrnou labutí se zlatou zbrojí, na štítu korunovaná kolčí přilba s červeno-stříbrnými přikryvadly, klenotem labutí hlava s krkem ze štítu.

Vlajka

List tvoří dva vodorovné pruhy, červený a zubatý bílý s devíti čtvercovými zuby a osmi stejnými mezerami. V červeném pruhu bílá labuť se žlutou zbrojí. Poměr šířky k délce listu je 2 : 3.

Datum rozhodnutí: 4. 11. 2008
Číslo rozhodnutí: 30

Znak

V modrém štítě vyrůstají z dlážděné paty dvě natočené věže, každá s cimbuřím, čtyřmi (2, 2) obloukovými okny a čtyřmi (2, 2) obdélníkovými okny nad obloukovou branou. Mezi věžemi hradba s prázdnou branou, vytaženou mříží, nahoře po stranách brány obdélníkové okno. Vše stříbrné, kvádrované, okna a brány černé. Na hradbě mezi věžemi červený štít se stříbrnou labutí se zlatou zbrojí, na štítě korunovaná kolčí přilba s červeno - stříbrnými přikrývadly, klenotem doprava obrácená stříbrná labutí hlava s krkem se zlatou zbrojí.